چهار مرزبان ربوده شده به خاک مقدس ایران اسلامی بازگشتند/
 پیگیری‎ها برای بازگشت پیکر شهید دانایی‏‏‎فر ادامه دارد.
گروه سیاسی - رجانیوز: وزیر کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مرزبانان ربوده شده ایرانی به کشور بازگشتند.

به گزارش رجانیوز، پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در اطلاعیه ‌ای رسمی از حضور مرزبانان ربوده شده در کشورمان خبر داد.
 
در همین راستا عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با صدور پیامی آزادی مرزبانان ربوده شده توسط اشرار را تلاش هماهنگ مجموعه دستگاه‌های امنیتی، انتظامی، دیپلماسی و به ویژه مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و استانداری سیستان و بلوچستان ذکر کرد.
 
 
متن پیام وزیر کشور به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
با امید و استعانت از درگاه خداوند متعال و حضرت ولی عصر(عج) و حضرت فاطمه الزهرا(س) به استحضار ملت شهید پرور و غیور ایران اسلامی می رساند:
 
همانطوری که در طی این مدت در جریان پیگیری اخبار و حوادث مربوط به گروگان گرفته شدن پنج تن از سربازان جان برکف و حافظ مرزهای کشور عزیزمان توسط عناصر شرور و تروریست در شرق کشور هستید ، متاسفانه برخی گروه ها و افراد فریب خورده که بازیچه دست سرویس های جاسوسی کشورهای خارجی نیز هستند ، با انجام اقدامات مذبوحانه در مرزهای کشور قصد القا و ایجاد ناامنی در این بخش ها را داشته که البته با اقتدار و هوشمندی نیروهای پرتوان ما راه به جایی نخواهند برد.
 
در مدتی که پنج تن از فرزندان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران ربوده شدند ، شاهد اعلام همراهی و همدلی مردم ایران در جای جای کشور و جهان برای سلامتی و آزادی آنها بوده ایم و از طرف دیگر مجموعه دستگاه های امنیتی ، انتظامی ، دیپلماسی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به ویژه نیروهای از جان گذشته و ایثار گر مرزبانی جمهوری اسلامی و استانداری سیستان و بلوچستان با اقتدار هوشیارانه و درایت و احساس وظیفه کامل ، در تلاشی هماهنگ به دنبال آزادسازی سربازان ربوده شده بودند که در این میان تاکیدات ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ارزنده و راهگشا داشت.
 
هر چند جمهوری اسلامی ایران گزینه های زیادی برای آزادی مرزبانان ربوده شده و برخورد قاطع با اشرار داشت اما به لحاظ اعتقادات و باورهای دینی از روش های مرسوم در برخورد با اشرار استفاده نکرد و ضمن رعایت حسن همجواری و خویشتن داری در قبال کشور پاکستان که متاسفانه مامن این گروهک تروریستی بود در تماس مداوم و دیپلماتیک به صراحت انتظار و توقع ملت و دولت جمهوری اسلامی از دولت پاکستان در کنترل و تامین امنیت مرزهای مشترک خود با جمهوری اسلامی مطرح شد که امیدواریم دولت این کشور با مسئولیت پذیری بیشتری تلاش کند تا به واسطه اقدامات شرورانه گروهک های تروریستی خدشه ای به روابط دوستانه دو ملت وارد نشود.
 
ذکر این نکته را نیز ضروری می دانم که توسعه منطقه جنوب شرق کشور در گرو امنیت پایداری است که باید با مشارکت همه مردم و سرمایه گذاران تامین شود و رفتار شرورانه نه تنها مانع پیشرفت و توسعه منطقه ای خواهد بود بلکه سرمایه های موجود را تهدید می کند .
 
اما اینک در ایام سال نو با افتخار به استحضار مردم عزیر می رسانم تلاش جامعه امنیتی و دستگاه دیپلماسی و معتمدین محلی با محوریت شورای امنیت کشور به نتیجه رسید و سربازان ربوده شده آزاد شدند و به آغوش خانواده و میهن عزیز بازگشتند.
 
اینجانب این موفقیت را عنایت ویژه و خاص مظلومه و فخر بشریت حضرت صدیقه طاهره(س) دانسته و بر خود فرض می دانم ضمن ارج نهادن به تلاش و رشادت تمامی نیروهای تاثیر گذار ، آزادی فرزندان این مرز و بوم را به حضرت ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری (مدظله) و ریاست محترم جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران تبریک عرض نمایم .
 
به امید سربلندی اسلام و ایران
 
عبدالرضا رحمانی فضلی
 
وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران
 
 
 
رایزنی برای بازگشت پیکر شهید دانایی‌فر همچنان ادامه دارد
 
معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه تنها ۴ نفر از مرزبانان کشورمان وارد خاک ایران شده‌اند، اظهارداشت: تلاش‌ها برای بازگشت پیکر شهید دانایی‌فر به کشور همچنان ادامه دارد.
 
علی عبداللهی معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در گفت‌وگو با فارس، با بیان اینکه تنها 4 نفر از مرزبانان کشورمان وارد خاک ایران شده‌اند، اظهارداشت: تلاش‌ها برای بازگشت پیکر شهید دانایی‌فر  همچنان به کشور ادامه دارد.
 
معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه گروهک تروریسیتی جیش‌العدل اعلام کرده بود که دانایی‌فر را به شهادت رسانده است، افزود: ما در حال پیگیری این قضیه هستیم.
 
به گزارش فارس، وزیر کشور ساعتی پیش و در پیامی از آزادی مرزبانان ریوده شده خبر داده بود که مشخص شد تعداد مرزبانان آزاد شده 4 نفر است و پیکر شهید دانایی‌فر هنوز به کشور بازنگشته است.
 
اطلاعیه وزارت اطلاعات در پی آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی
 
وزارت اطلاعات در پی آزادی مرزبانان ربوده شده ایرانی اطلاعیه ای صادر کرد.
 
روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در خصوص آزادی مرزبانان کشور اطلاعیه‌ای را صادر کرد که متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
 
 
به آگاهی ملت شریف ایران می‌رساند، به حول و قوه الهی و با عنایات حضرت ولی عصر (عج)، چهار نفر مرزبانان ربوده شده کشورمان، در تاریخ 17.1.93 آزاد و به میهن اسلامی بازگشتند.
 
وزارت اطلاعات، وظیفه خود می‌داند از همه مسئولان، نهادها و دستگاه‌های اجرایی و به ویژه، مساعی مدیران، علما و بزرگان استان مقاوم سیستان و بلوچستان که در ارتباط با آزادی این مرزبانان عزیز کمال همکاری را به عمل آورده‌اند، صمیمانه تشکر و قدردانی نماید.
منبع:رجانیوز